İletişim : +90 530 302 88 60 // E posta: info@yepud.org

Dış İlişkiler - ACE of M.I.C.E.

İstanbul, 26-28 Şubat’ta kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan ACE of M.I.C.E. Fuarı’na ev sahipliği yapacak.

KONGRE, TOPLANTI ve ETKİNLİK SEKTÖRÜNÜN KALBİ İSTANBUL'DA ATACAK


Kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün kalbi İstanbul’da atacak İstanbul, 26-28 Şubat’ta kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan ACE of M.I.C.E. Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Fuar kapsamında, bu alandaki en önemli ödüllerden biri kabul edilen ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri de sahiplerini bulacak.

Tüm dünyada hızlı bir yükseliş grafiği izleyen kongre, toplantı ve etkinlik (MICE) sektörünün en büyük uluslararası buluşması ACE of M.I.C.E. Fuarı, bu yıl ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 26-28 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuar, Türkiye ve dünyadan sektör profesyonellerini buluşturacak. MICE sektörünün bilinirliliğini artırmak amacıyla Turizm Medya Grubu tarafından düzenlenen ve genel koordinasyonu Tatu Event tarafından yürütülen ACE of M.I.C.E. Fuarı’na bu yıl İspanya’dan Azerbaycan’a, Avusturya’dan Yunanistan’a 25 ülkeden etkinlik planlayıcıları ve kongre organizatörleri katılacak; oteller, etkinlik yönetimi, sahne-dekor-stant tasarım ve uygulama, transfer, dönemsel İK, ses-ışık-görüntü, video ve dijital çözümler gibi alanlarda faaliyet gösteren 325 firma stant açacak.
SEKTÖRÜN EN PRESTİJLİ ÖDÜLLERİ
Fuar, 26 Şubat Perşembe akşamı, Volkswagen Arena’da düzenlenecek, sektörün önde gelen temsilcilerinin de bulunduğu, 2 bin kişilik açılış partisiyle başlayacak. 27 Şubat Cuma günü ise Haliç Kongre Merkezi’ndeki görkemli bir törenle ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri sahiplerini bulacak. Üç ana kategoride toplam 23 dalda verilen ödüller için bugüne kadar 151 başvuru oldu. 90 Kişilik Jüri Heyeti ve www.miceodulleri.com web sitesi üzerinden sektör profesyonelleri tarafından yapılacak oylamalar ile kazananlar belirlenecek. 2012 yılından bu yana dağıtılan ödüllerin takdim edildiği geceye finalistlerin yanı sıra Türkiye ve Uluslararası MICE sektörü profesyonellerinden oluşan 3.000 davetli katılacak.
ACE of M.I.C.E. Fuarı’nın bu seneki bir önemli özelliği de, ilk kez sektörle ilgili istatistiki bir çalışmanın yapılıyor olması. Kongre, toplantı ve etkinlik alanlarında faaliyet gösteren yüzlerce kişinin katıldığı ve sektöre dair önemli bilgileri gün ışığına çıkaracak anketin sonuçları Ocak ayında İstanbul’da düzenlenecek basın toplantısıyla açıklanacak.
Türkiye’de düzenlenen ilk ve tek MICE fuarı olan etkinlik bünyesinde ayrıca pek çok panel, seminer, konferans ve network buluşması gerçekleşecek. 2014’te yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret ettiği ACE of M.I.C.E. Fuarı’na ilginin bu yıl daha da artması ve 13 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. ACE of M.I.C.E. hakkında ayrıntılı bilgiye www.ameistanbul.com adresinden ulaşılabilir.
Turizm Medya Grubu hakkında
Kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün buluşma ve referans noktası olmak hedefiyle 2007 yılında faaliyetlerine başlayan Turizm Medya Grubu, sekiz yıldır düzenli olarak yayımladığı M.I.C.E. Rehber (Kongre & Toplantı Rehberi), M.I.C.E. Dergi, www.kongretoplanti.com, www.eventturkiye.com web portalları ile sektörün gündemini belirliyor. Düzenlediği fuar ve ödül törenleriyle Turizm Medya Grubu, Türkiye’nin bir kongre, toplantı ve etkinlik merkezi olarak bilinirliğinin küresel ölçekte artmasına katkıda bulunuyor.

Scroll to Top