İletişim : +90 530 302 88 60 // E posta: info@yepud.org

Dış İlişkiler - EuBEA

EUBEA (Avrupa’nın En İyi Etkinlik Ödülleri Festivali) 2016

13-14 Ekim 2016 tarihlerinde St. Petersburg’da EuBEA’ya (Avrupa En İyi Etkinlik Ödülleri Festivali) Türkiye’deki etkinlik sektörünü temsilen katılımları ve yarışma finaline kalan projeler gerçekleştirdikleri için ScalaMICE, DdF ve Atölye Grubu kutlarız. dDF ekibini, “Epique Island” projesiyle kazandığı ödül için ayrıca tebrik ederiz. YEPUD olarak hedefimiz, tüm etkinlik şirketlerimizin, bu tür yarışmalara katılımlarıyla, Avrupalı firmalara eşdeğer kaliteli işlere imza attıklarının Avrupa’da görülmesi ve değerlendirilmesidir. Bu, sektörümüz ve Türkiye adına çok önemlidir. YEPUD’un bu sene de kurumsal partner olduğu EuBEA törenlerinde daha çok sayıda partnerimizin ödül alması dileğiyle seneye Porto’da görüşmek üzere.

Başkan Yavuz Özdel’in EUBEA Kurucusu Salvatore Sagone’ye mektubu;
Partneri olduğumuz EUBEA organizasyonunda bu yılda birlikte olmaktan çok mutlu olduk. Avrupa Event sektörünün önemli şirketlerinin buluştuğu bu etkinliklerde partner olmak YEPUD ve Türkiye Event Sektörü için çok değerli. St Petersburg’da düzenlediğiniz 2016 programında biraraya gelen firmalar gerçekten birbirinden değerli sektör bileşenleriydi. Türkiye den 2 yeni şirketimizin yarışmalara katılması ve bir 2.lik alması bizleri çok mutlu etti. Böylesi bir perspektifte bulunmaktan ve farklı projeleri izlemekten ve Türkiye de eşdeğer Eventlerin yapıldığını gördükleri için memnuniyetlerini belirttiler Bunun yanında organizasyonda bizleri de şaşırtan çok fazla problemle karşılaşmanız bizleri üzdü. Umarız seneye Porto’da bu tarz organizasyonel problemler yaşanmaz ve umarız 2018 yılında çok büyük 0 hatalı organizasyon gerçekleştiren Türkiye de EUBEA’yı İstanbul’da ağırlayabiliriz. Ayrıca 2017 yılı içinde İstanbul da yapılacak büyük bir etkinliğe seni davet etmek ve ağırlamak isteriz. Türkiye sektörünün hizmet ve detaycılığını yaşaman için.Seneye görüşmek umuduyla sana ve ekibine sevgilerimizle.
Yavuz Özdel


EuBea 2016 ÖDÜLLERİ BAŞVURULARI ALINMAYA BAŞLANDI


Değerli YEPUD ve sektör üyeleri,
EuBea 2016 Ödülleri başvuruları alınmaya başlandı. Bu sene St Petersburg’da yapılacak törenlere ve yarışmaya katılımınızı YEPUD olarak tavsiye ederiz. Aşağıdaki linkten 31 Temmuz 2016 tarihine kadar başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. YEPUD’un bu sene de kurumsal partner olduğu yarışmayla ilgili ayrıntıları sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. 2014 yılında Başkanımız Yavuz Özdel ile yapılan röportajı izlemek için: https://vimeo.com/101411290

Başvuracak şirketler için önemli tarihler aşağıdadır.

• ELIGIBILITY PERIOD: 1st August 2015 – 31st July 2016 (Yapılan Event tarihi bu aralıkta olmalı)
• APPLYING PERIOD: 25th May – 31st July 2016 (Başvuru Dönemi)
• SHORTLIST ANNOUNCEMENT: 9th September 2016 (Yarışmaya katılanların açıklanması)
• LIVE PRESENTATIONS: 13st October 2016 – Saint Petersburg (Sunumlar)
• AWARDS CEREMONY: 14st October 2016 – Saint Petersburg (Ödül Töreni)

Başvuru linki: www.eubeafestival.com/senza-categoria/eubea-2016-registrations-are-open

EUBEA’DAN BÜYÜK BAŞARILARLA DÖNDÜK

Derneğimizin yurtdışı partneri olduğu ve jürisinde yer aldığı Avrupa’nın En İyi Etkinlik Ödülleri Festivali’nden (EuBea) büyük başarılarla döndük. Leo Burnett İstanbul ve Samsung’la partner Dinamo İstanbul, Atölye Grup ve Tatu Event, projeleri ile toplamda sekiz dalda ödül alarak Türkiye adına çok büyük bir başarı elde etti. Üç şirketimizi de sektörümüz adına tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Derneğimizin artan tanıtımlarıyla, Avrupa’daki yarışmalarda gitgide daha çok yer ve ödül alan etkinlik şirketlerimizin sekiz kategoride ödüle layık görülmesi bizler için gurur vericidir. Önümüzdeki yıllar için hedefimiz, tüm etkinlik şirketlerimizin, bu tür yarışmalara katılımlarıyla, Avrupalı firmalara eşdeğer kaliteli işlere imza attıklarının Avrupa’da görülmesi ve değerlendirilmesidir. Bu, sektörümüz ve Türkiye adına çok önemlidir. Sektörün sözcü derneği Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği (YEPUD) şirketlere ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlayacaktır.

    

YEPUD (Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği) sektörün gelişmesi adına yeni projelere imza atıyor.
Yepud, Europan Best Event Awards 2014 Yarışmasına Partner Olarak Kabul Edildi

YEPUD Türkiye Bölümü dünya üzerinde 49 ülkede temsilciliği bulunan ve yedi bini aşkın üyesi ile dünyanın en etkili ve en büyük etkinlik derneklerinin başında gelen ISES bünyesinde yeni görevler üstlendi. Dernek iki yıldır jüri üyesi olduğu European Best Event Awards’da bu yıl yarışma partneri olarak yer alacak.


Türk Etkinlik ve İletişim sektörünün geldiği önemli noktanın duyurulması, yurtdışında bilinilirliğinin artırılması, Avrupa’da kendine bir yer edinmesi, Avrupa Etkinlik ve İletişim şirketleri ve yöneticileri ile yakın temas sağlanması adına YEPUD tüm girişimcileri bu yarışmaya katılmaya davet ediyor. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi 0(212) 318 01 70 no’lu telefondan edinilebilir.


YEPUD (Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği) sektörün gelişmesi adına yeni projelere imza atıyor.
Sektörün gelişmesi ve uluslararası standartların yerleşmesi adına çalışmalar yürüten dernek iki uluslararası projede yeni görevler üstlendi.

International Festival Of Events And Live Communication, European Best Event Awards Partner YEPUD son 2 yıldır jüri üyesi olarak katıldığı International Festival of Events and Live Communication festivalinde yer alan European Best Event Awards (www.eubeafestival.com) yarışmasına bu yıl yarışma partneri olarak kabul edildi.

Mayıs ayında Milano'da gerçekleşen EuBEA danışma koordinasyon toplantısında bir festival karakteri kazandırılan ve 23-24 Ekim 2014’te İspanya Sevilla'da düzenlenecek olan etkinliğe katılımın geçen seneye oranla çok daha yüksek olması bekleniyor. Global teknolojiyle eş zamanlı olarak etkinlik ve iletişim sektörünün de büyümesi ve yarışmanın festival formatına dönüştürülmesi bu beklentinin ardındaki en önemli iki neden. 400’e yakın şirket yetkilisinin katılacağı yarışmada bu yıl 100’e yakın şirket ve proje yarışacak. Etkinlik sırasında projeler sunumlar aracılığıyla paylaşılacak ve katılımcılara birebir iletişim için uygun bir zemin sağlanacak. Kategori sayısının da arttırılacağı yarışmada; 20 etkinlik kategorisi, 4 teknik mükemmellik kategorisi ve en büyük ödül olan "Avrupa'nın En İyi Etkinlik Ödülü" sahiplerini bulacak.
Yarışmaya katılım için ;
Yarışmaya katılacak olan etkinliklerde 1 Temmuz 2013 ve 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olma şartı aranıyor. Şirketler, yürüttükleri etkinlik ile yarışacakları 2 günlük festivalde, yarışma ve sunuma müşterileri ile katılacak ve ödüllerini sahnede birlikte alacaklardır. EuBEA FESTIVAL’e YEPUD aracılığıyla katılan tüm yarışmacılara 100€ indirim sağlanıyor. Türk Etkinlik ve İletişim sektörünün geldiği önemli noktanın duyurulması, yurtdışında bilinilirliğinin artırılması, Avrupa’da kendine bir yer edinmesi, Avrupa Etkinlik ve İletişim şirketleri ve yöneticileri ile yakın temas sağlanması adına YEPUD tüm girişimcileri bu yarışmaya katılmaya davet ediyor. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi www.yepud.org adresinden, 0 541 566 76 80 veya 0 212 318 01 70 no’lu telefonları arayarak Zümra Lu’dan sözlü veya zumralu@gmail.com’dan yazılı olarak edinilebilir.

    Scroll to Top